Επιστροφή στις νίκες με μεγάλο σκορ για την Ανόρθωση.

">

Επιστροφή στις νίκες για την Ανόρθωση

Τετάρτη, 27 Φεβρουαρίου 2013

Ρέζεκ, Σπαντάτσιο και Ιντζχάκι πανηγυρίζουν ένα από τα πέντε γκολ της ομάδας τους σε βάρος της Αγίας Νάπας.
-----------------------------------------------------------------------------

Επιστροφή στις νίκες για την Ανόρθωση και διατήρηση της απόστασης των τριών βαθμών από το δεύτερο ΑΠΟΕΛ.

Με όλα τα τέρματα να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο, η Ανόρθωση νίκησε με 5-1 την Αγία Νάπα και έκανε τους βαθμούς της 57 έναντι του 54 του ΑΠΟΕΛ.

Ο Τζουλιάνο Σπαντάτσιο πέτυχε δύο τέρματα με ισάριθμα πέναλτι και έφτασε τα 14 τέρματα στο Πρωτάθλημα, περνώντας στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ, αφήνοντας τον Ατόρνο στα 13.

Ο Σπαντάτσιο άνοιξε το σκορ στο 46' για να ισοφαρίσει με προβολή μετά από πάσα του Μπαρμπούδη ο Βάργκας.

Ο Ιντζάκι με κεφαλιά μετά από σέντρα του Λαβόρδε έδωσε προβάδισμα στην Ανόρθωση στο 54' για να ακολουθήσει το δεύτερο εύστοχο πέναλτι του Σπαντάτσιο στο 63'.

Το 4-1 διαμόρφωσε με όμορφο πλασέ μέσα από την περιοχή ο Οχαγιόν στο 81' για σκοράρει και ο Κάλβο στις καθυστερήσεις, πετυχαίνοντας το τελικό 5-1.