Έμειναν στην ισοπαλία ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ (video)

Σάββατο, 11 Ιανουαρίου 2014

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 16ης αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα ''Γλαύκος Κληρίδης'' μεταξύ της ΑΕΚ Λάρνακας και του ΑΠΟΕΛ.

1-1 το τελικό αποτέλεσμα, το οποίο διαμορφώθηκε με τέρματα που σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με τον Τομάς στο 29''. Ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ εκτέλεσε πέναλτι, το απόκρουσε ο Πάρντο και με δεύτερη προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε δύο λεπτά μετά με κοντινή προβολή του Χαραλαμπίδη μετά από πάσα του Σέρτζιο.

Χαμένες ευκαιρίες από τις δύο ομάδες για να πετύχουν το νικητήριο γκολ και σωτήριες επεμβάσεις από τους δύο τερματοφύλακας Πάρντο και Νέγκρι.

Δοκάρι για την ΑΕΚ σε προσπάθεια του Νεκτάριου Αλεξάνδρου να διώξει την μπάλα από την περιοχή της ομάδας του.

Το ΑΠΟΕΛ ανέβηκε στους 31 βαθμούς και είναι τρίτο. Στους 23 βαθμούς ανέβηκε η ΑΕΚ η οποία παρέμεινε 7η.