Πέρασε νικηφόρα και από το Φρέναρος

Σάββατο, 20 Δεκεμβρίου 2014

Στιγμιότυπο από το νικηφόρο 2-1 του Ηρακλή επί του Άδωνι.
--------------------------------------

Η Αλκή Ορόκλινη νίκησε το απόγευμα στο Φρέναρος με 3-0 την τοπική ομάδα στην παρουσία 800 περίπου φιλάθλων και πέρασε στην κορυφή με αγώνα περισσότερο από την Ξυλοτύμπου που θα φιλοξενηθεί την Κυριακή από τον Σπάρτακο.

Η σημερινή ήταν η ένατη συνεχόμενη νίκη για την Αλκή Ορόκλινη στο Πρωτάθλημα Δ' Κατηγορίας, που έφτασε στους 31 βαθμούς.

Σκόραρε για ένατη συνεχόμενη αγωνιστική ο Νικόλας Αλεξίου (στο 79ο λεπτό το γκολ) και οδηγεί την κούρσα των σκόρερ. Τα άλλα τέρματα στο σημερινό 3-0 πέτυχαν οι Λάμπρου (5') και Γουίλλι (82' πεν.).

Ο Ηρακλής Γερολάκκου που βρίσκεται στην τρίτη θέση της κατάταξης νίκησε στην έδρα του με 2-1 τον Άδωνι Ιδαλίου.

Πριν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό ο Ηρακλής άνοιξε το σκορ με τον Νίκο Γεωργίου. Στο 69' ο Άδωνις ισοφάρισε με τον Παύλο Φιλίππου και στο 70' ο Ηρακλής έφτασε στο σημαντικό 2-1 με τον Στέφανο Χρυσό.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη (3-1) για την Ολυμπιάδα Λυμπιών επί της ΑΕΝ, νίκη που την διατηρεί στον όμιλο των πρωτοπόρων.

Στα αξιοσημείωτα ότι στους σημερινούς αγώνες δεν εμφανίστηκε το αποτέλεσμα της ισοπαλίας και ο απολογισμός κατέγραψε 23 τέρματα.