Vermio Soccer Festival

Δευτέρα, 27 Ιουνίου 2016

Οι Κυπριακές ομάδες μετά την απονομή των κυπέλλων και των μεταλίων. Περισσότερες φωτογραφίες στην υφιστάμενη σελίδα δεξιά.
--------------

Το Vermio Soccer Festival ολοκληρώθηκε το μεσημέρι της Κυριακής με την τελετή της απονομής των επάθλων και των αναμνηστικών διπλωμάτων σε όλες τις ομάδες που συμμετείχαν. Οι απονομές στους νικητές του τουρνουά έγιναν από το Δήμαρχο Νάουσας Νίκο Κουτσογιάννη.

Οι Κυπριακές ομάδες κατά τη διάρκεια των απονομών χειροκροτήθηκαν από όλους τους παρευρισκόμενους αφού ή συμπεριφορά όλων των παιδιών ήταν υποδειγματική.

Δείτε στην υφιστάμενη σελίδα δεξιά αλλά και στη σελίδα της ΚΟΠ στο Facebook Cyprus Football Association  φωτογραφίες από τις απονομές.

Το ΑΠΟΕΛ κατέκτησε την πρώτη θέση στο Πρωτάθλημα ηλικίας 2003 - 2004 νικώντας με 2-1 στον τελικό τον Εθνικό  Ευόσμου. Το ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο και έχασε ευκαιρίες για να πάρει μεγαλύτερο προβάδισμα. Τελικά, ισοφαρίστηκε με πέναλτι τρία λεπτά πριν το τέλος και πήρε τη νίκη με πέναλτι ένα λεπτό πριν το τέλος.

Δείτε το νικητήριο τέρμα του τελικού και τους πανηγυρισμούς.

Η Ανόρθωση προηγήθηκε με 1-0 στον τελικό με τον ΠΑΟΚ, όμως στο τέλος έχασε με 5-2. Δείτε το όμορφο απευθείας φάουλ με το οποίο η Ανόρθωση άνοιξε το σκορ.