Φωτογραφίες από τους σημερινούς αγώνες στην υφιστάμενη σελίδα πάνω δεξιά.
---------------------------------------

Με νίκες του Ερμή Αραδίππου και της Νέας Σαλαμίνας συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Cyta.

Πρώτη φετινή νίκη για τον Ερμή Αραδίππου στο Πρωτάθλημα Cyta.

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής επικράτησε στο Στάδιο «Ν. Παπάς Αμμόχωστος – Επιστροφή» της Αλκής Ορόκλινης με 2-0. Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Αλκή.

Ο Ερμής άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με αυτογκόλ του Πάρντο και στο 74ο λεπτό ο Γιώργος Κατσιατή με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0.

ΕΝ Παραλιμνίου – Νέα Σαλαμίνα…3-5

Πρώτη φετινή παρουσία στο Πρωτάθλημα με νίκη για τη Νέα Σαλαμίνα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Τιάγκο και ο γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ιωάννη Πίττα. Με πέναλτι ο Τιάγκο έδωσε ξανά προβάδισμα στη Σαλαμίνα και πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Ιωάννης Κωστή με βολίδα πέτυχε το 3-1.

Στο 52ο ο Κίνγκσλει πέτυχε το 4-1 και στο 60’ ο Ρασμούσεν μείωσε σε 4-2 για την Ένωση. Στο 78’ ο Ελουντού πέτυχε το 5-2 για τη Σαλαμίνα.

Στο 86’ Αμπαρτζουμιάν μείωσε σε 5-3 για την Ένωση.