Νίκες για Οθέλλο, Καρμιώτισσα, Αγία Νάπα, Ονήσιλλο Σωτήρας

Σάββατο, 3 Νοεμβρίου 2018
Η ομάδα της Αγίας Νάπας πανηγύρισε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της.
--------------------------------

Συνεχίστηκε σήμερα με τέσσερις αναμετρήσεις η έβδομη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Στις καθυστερήσεις με γκολ του Θωμά Τσίτα ο Οθέλλος νίκησε στην Αθηαίνου με 2-1 την Αναγέννηση Δερύνειας που προηγήθηκε στο 27ο λεπτό με τον Γουέσλεμ. Στον όμιλο κορυφής ο Οθέλλος με 13 βαθμούς.

Η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών από τέρματα που πέτυχαν οι Παναγίδης, Μασίνουα και Πάντο νίκησε με 3-1 την ΑΕΖ και έπιασε επίσης στους δεκατρείς βαθμούς τον Εθνικό Άχνας, τον Ολυμπιακό, τον Οθέλλο και τον Άρη.

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την Αγία Νάπα (3-0) με τρία γκολ του Πετκόφ, εκτός έδρας επιτυχία για τον Ονήσιλλο Σωτήρας επί του Ακρίτα Χλώρακας με 2-1.

Δείτε εδώ την αναλυτική βαθμολογία

Οι αγώνες Άρης - Διγενής Ορόκλινης και ΑΣΙΛ - Ομόνοια Αραδίππου θα διεξαχθούν την Κυριακή.

Συνοπτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - ΑΕΖ...3-1
Ακρίτας Χλώρακας - Ονήσιλλος Σωτήρας...1-2 (5' Οκόε / 37' Νιάμεν, 77' Ζαφειράκης)
Οθέλλος Αθηαίνου - Αναγέννηση Δερύνειας...2-1
ΠΑΕΕΚ - Αγία Νάπα...0-3

Η αυλαία άνοιξε χθες με τους αγώνες Ολυμπιακός - Εθνικός Άχνας 1-1 και ΘΟΪ Λακατάμιας - ΜΕΑΠ 0-0.