Ισοπαλία 1-1 με τη Γεωργία

Τρίτη, 20 Νοεμβρίου 2018
Η Εθνική μας όπως παρατάχθηκε στο σημερινό παιχνίδι.
-----------------------------

Ισόπαλο 1-1 έληξε το σημερινό φιλικό παιχνίδι της Εθνικής Ελπίδων με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα της Γεωργίας  στο Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπου.

Οι Γεωργιανοί άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό με πέναλτι του Arabidze και η Εθνική μας ισοφάρισε επίσης με πέναλτι του Τζακ Ρόουλς στο 74ο λεπτό.

Καλύτερη η παρουσία της ομάδας μας στο δεύτερο ημίχρονο σε ένα δυνατό φιλικό που βγήκαν χρήσιμα συμπεράσματα για την τεχνική ηγεσία.

Ο Νίκος Ανδρονίκου έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές τόσο στο σημερινό φιλικό όσο και στο φιλικό της περασμένης Πέμπτης με αντίπαλο τους Νέους της Γερμανίας.

«Ήταν ένα πολύ χρήσιμο φιλικό και είδαμε αρκετά πράγματα απέναντι σε μια δυνατή ομάδα. Είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια που έγινε και συνεχίζουμε τη δουλειά μας. Στη συνέχεια θα δούμε και κάποιους άλλους ποδοσφαιριστές που έχουμε στα υπόψη μας» ανέφερε στην ιστοσελίδα της ΚΟΠ ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους Παρασκευά (63' Δημητρίου), Πηλέα (46' Παπαμιχαήλ), Κορρέα, Ματθαίου (46' Σιαθά), Χαραλάμπους (63' Στ. Παντελή), Ψύχα (46' Ρόουλς), Νεοφύτου, Χατζηπασχάλη, Σ. Ιωάννου, Άδωνη, Σπόλιαριτς.

Σε σχέση με την αρχική κλήση δεν έλαβαν μέρος οι τραυματίες Παναγιώτης Αρτυματάς και Εύδωρας Σιλβέστρος, που αγωνίστηκαν στο πρώτο φιλικό.