Πρώτη στο διεθνές τουρνουά της Ταϊλάνδης η Εθνική μας

Παρασκευή, 14 Δεκεμβρίου 2018
Πρωτιά στο διεθνές τουρνουά στην Ταϊλάνδη για την Εθνική μας ομάδα των Παίδων U15.

Στο σημερινό φινάλε οι διεθνείς μας νίκησαν και την Ταϊλάνδη με 2-1 και ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους με τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο17ο λεπτό και η Εθνική μας ισοφάρισε στο 35' με τον Μάριο Κοκκινόφτα και έφτασε στο 2-1 με γκολ του Ηλία Κωστή στο 82ο λεπτό.

Με αλλαγές και σήμερα η ομάδα μας, ούτως ώστε να δοθεί από τον Ομοσπονδιακό μας προπονητή Αντριέν Χατζηαλεξάνδρου αρκετός χρόνος συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές που συμπεριλήφθηκαν στην αποστολή.

Η Εθνική μας αγωνίστηκε με τους Χατζηγαβριήλ, Φιλίππου, Λαό, Κοκκινόφτα, Μαρνέρο (90' Κυριάκου), Κοτσώνη (65' Φασουλιώτης), Αναστασιάδη (33' Κωστής), Ποντικού (90' Μαραγκός), Φώτη (65' Οκκάς), Χρίστου (46' Ζευκής), Λοϊζου.

Η Κύπρος συμμετείχε στο τουρνουά μετά από πρόσκληση της UEFA η οποία το συνδιοργάνωσε, μαζί με την Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου της Ταϊλάνδης.