Ολυμπιακός - Ονήσιλλος Σωτήρας 2-0, ΘΟΪ Λακατάμιας - ΠΑΕΕΚ 0-0

Παρασκευή, 8 Φεβρουαρίου 2019
Στιγμιότυπο από αγώνα του Ολυμπιακού με τον Ονήσιλλο.
---------------------------------------------------

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε απόψε η αυλαία της 19ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Στο Μακάρειο Στάδιο ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός κέρδισε 2-0 τον Ονήσιλλο Σωτήρας και έφτασε στους 45 βαθμούς.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου νίκησε ο Ολυμπιακός με 2-1 από τέρματα που πέτυχαν οι Πέρεζ (58') και Σουάρες (90'). Για τους γηπεδούχους σκόραρε στο 36ο λεπτό ο Αμεσάν.

ΘΟΪ Λακατάμιας - ΠΑΕΕΚ...0-0
Στη Λακατάμια το τοπικό ΘΟΪ έμεινε στο ισόπαλο 0-0 με την ΠΑΕΕΚ.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου νίκησε το ΘΟΪ Λακατάμιας με 1-0 από γκολ του Χοβσεπιάν στο 74ο λεπτό.

Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν το Σάββατο (ώρα έναρξης 15:00) ως ακολούθως:

Ακρίτας Χλώρακας - Διγενής Ορόκλινης
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Αγία Νάπα
ΑΣΙΛ Λύσης - ΜΕΑΠ
Οθέλλος Αθηαίνου - ΑΕΖ
Αναγέννηση Δερύνειας - Ομόνοια Αραδίππου

Την Κυριακή θα διεξαχθεί στο Τσίρειο Στάδιο το ντέρμπι μεταξύ του Άρη με τον Εθνικό Άχνας. έναρξη στις 16:00 με απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από τη Cytavision.