Συνεχίζει χωρίς απώλειες το ΑΠΟΕΛ

Δευτέρα, 11 Φεβρουαρίου 2019
Στιγμιότυπο από τον αγώνα του ΑΠΟΕΛ με την ΑΕΛ.
---------------------------------

Με την αναμέτρηση της Καρμιώτισσας Πολεμιδιών με τον Άρη που έληξε ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η τέταρτη αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων U17.

Ο Ηρόδοτος Χριστοδούλου στο 11ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην Καρμιώτισσα και ο Ανδρέας Αντωνίου στο 76ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 για τον Άρη.

Την κούρσα οδηγεί χωρίς απώλειες το ΑΠΟΕΛ που το Σάββατο επικράτησε με 5-0 της ΑΕΛ από τέρματα που πέτυχαν οι Χατζηγιάννης (17', 60') και Ορφανίδης (42΄, 49΄, 68').

Με γκολ του Ανδρέα Χρίστου στο 34ο λεπτό η Νέα Σαλαμίνα νίκησε εκτός έδρας με 1-0 τον Απόλλωνα και ακολουθεί με δέκα βαθμούς.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις είχαμε Ομόνοια Λευκωσίας - Πάφος FC 4-1 και Δόξα Κατωκοπιάς - ΑΕΚ Λάρνακας 2-0.