Ομόνοια - Νέα Σαλαμίνα 2-0, ΑΕΛ - Ένωση 2-0

Σάββατο, 31 Αυγούστου 2019
Στιγμιότυπο από τον αγώνα στο Στάδιο ΓΣΠ που έληξε με νίκη της Ομόνοιας.
-------------------------------------------------

Με νίκες των γηπεδούχων συνεχίστηκε σήμερα η δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Η Ομόνοια νίκησε στο Στάδιο ΓΣΠ με 2-0 τη Νέα Σαλαμίνα και έφτασε στους έξι βαθμούς με συντελεστή τερμάτων 4-0.

Το σκορ άνοιξε στο 24ο λεπτό ο Μαυρίας και στο 32ο λεπτό ο Νταρμπισάιαρ διαμόρφωσε το 2-0.

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη Νέα Σαλαμίνα.

**Στο Τσίρειο Στάδιο η ΑΕΛ νίκησε την ΕΝ Παραλιμνίου 2-0 και έφτασε στους τέσσερις βαθμούς, δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Ένωση.

Ο Ιβάν Κάρλος με πέναλτι στο 49ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ (στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο Ουντόζι των φιλοξενούμενων με 2η κίτρινη κάρτα) και στο 60ο ο Ανδρέας Αβραάμ διαμόρφωσε το 2-0.

19:00 Ολυμπιακός – Δόξα (Cytavision)

Οι αγώνες Εθνικός Άχνας – ΑΠΟΕΛ και Ανόρθωση – Απόλλων αναβλήθηκαν μετά από αίτημα του  ΑΠΟΕΛ  και  του  Απόλλωνα και  θα  διεξαχθούν  σε  μεταγενέστερο  στάδιο.