Νίκη για τη Νέα Σαλαμίνα, ισόπαλο το ντέρμπι Ανόρθωση - Ομόνοια 0-0 και ισοπαλία 1-1 στο Ολυμπιακός - Πάφος

Κυριακή, 20 Οκτωβρίου 2019
Στιγμιότυπο από τον αγώνα της Ανόρθωσης με την Ομόνοια.
-----------------------------------

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα της έκτης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta, που θα ολοκληρωθεί τη Δευτέρα με τηνα αναμέτρηση ΑΕΛ - ΑΕΚ.

Η αυλαία άνοιξε χθες με νίκες για το ΑΠΟΕΛ (2-0 τη Δόξα) και τον Εθνικό Άχνας (1-0 τον Απόλλωνα).

Το ντέρμπι στο "Αντώνης Παπαδόπουλος" μεταξύ της Ανόρθωσης και της Ομόνοιας έληξε ισόπαλο 0-0 με τις δύο ομάδες να φτάνουν στους έντεκα βαθμούς.

Στο Παραλίμνι η Νέα Σαλαμίνα με γκολ του Νουρ στο 38ο λεπτό επικράτησε της Ένωσης με 1-0 και έφτασε στους εννέα βαθμούς.

Στο Μακάρειο Στάδιο Ολυμπιακός - Πάφος έφραν ισοπαλία 1-1. Στο 76ο λεπτό ο Κα έδωσε προβάδισμα στον Ολυμπιακό και η φιλοξενούμενη ομάδα ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με το Λουλίνια.