Προχώρησαν με νίκες Χαλκάνορας και Αχυρώνας

Σάββατο, 7 Δεκεμβρίου 2019
Στιγμιότυπο από τον αγώνα Ο Κορμακίτης - Ηρακλής Γερολάκκου.
-------------------------------

Με έξι αναμετρήσεις της 11ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα η δράση στο Πρωτάθλημα Γ' Κατηγορίας και την κούρσα οδηγούν με 25 βαθμούς Χαλκάνορας και Αχυρώνας Λιοπετρίου.

Ο Αχυρώνας νίκησε με 2-1 την Αμαθούς από τέρματα που πέτυχαν οι Πέτρος Χάτζιαρος (5') και Αντώνης Μούσιης (36' πεν). Για τους φιλοξενούμενους σκόραρε στο 64ο λεπτό ο Θεόδωρος Κανέτη.

Μεγάλη ανατροπή για την ΠΑΕΕΚ, που στο πρώτο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 2-0 και τελικά επικράτησε με 4-2 του ΠΟ Ορμήδειας. Η ΠΑΕΕΚ έφτασε στους 22 βαθμούς.

Για την ΠΑΕΕΚ σκόραραν οι Στουππής (33'), Παναγιώτου (58'), Χαραλάμπους (65') και Μασίνουα (87'). Για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Σιαθάς (9') και Μπαγιαζώφ (31').