Μόνος στην κορυφή ο Απόλλωνας

Δευτέρα, 9 Δεκεμβρίου 2019

Στιγμιότυπο από το νικηφόρο 2-0 του Απόλλωνα επί του Ολυμπιακού Πειραιώς (κλ. Λάρνακας).
----------------------------------------

Με τις αναμετρήσεις της 11ης αγωνιστικής συνεχίστηκε η δράση στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων U17 και ο Απόλλωνας (κλιμάκιο Πάφου) έμεινε μόνος του στην κορυφή.

Νίκησε στην έδρα του με 2-0 τον Ολυμπιακό Πειραιώς (κλιμάκιο Λάρνακας) και με 27 βαθμούς οδηγεί την κούρσα. Το σκορ άνοιξε στο 50ο λεπτό ο Κυριάκος Καλαϊτζίδης και στο 60ο λεπτό ο Βλαδίμηρος Αθανασιάδης (60').

Ο ΑΣΙΛ ηττήθηκε με 3-0 από τον Εθνικό Άχνας και έμεινε υποχώρησε στην τέταρτη θέση με 24 βαθμούς, δεύτερος ο Ερμής Αραδίππου με 26 βαθμούς και τρίτη η Liverpool FC με 25 βαθμούς. Ακολουθούν με 22 βαθμούς Ολυμπιακός Πειραιώς (κλιμάκιο Λάρνακας) και Ορφέας Λευκωσίας.

Ο Ερμής νίκησε στο φινάλε εκτός έδρας με 2-1 την ΑΕΖ από γκολ του Αργύρη Κίττου. Άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό ο Δημήτρης Παγώνη και η ΑΕΖ ισοφάρισε στο 38ο λεπτό ο Θεόκλειτος Παπίρης.

Ακρίτας Χλώρακας - Δόξα Κατωκοπιάς 1-3

Ο αγώνας ΠΑΕΕΚ - Αναγέννηση Δερύνειας διακόπηκε με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου όταν οι φιλοξενούμενοι που άρχισαν με 8 ποδοσφαιριστές, έμειναν με 6 ποδοσφαιριστές λόγω τραυματισμών.

Σημειώνεται ότι στο χρονικό σημείο της διακοπής η ΠΑΕΕΚ ήταν μπροστά στο σκορ με 6-0.