Μόνος στην κορυφή ο Άρης μετά την ισοπαλία του Οθέλλου και την ήττα της ΠΑΕΕΚ

Σάββατο, 31 Οκτωβρίου 2020
Στιγμιότυπο από τον αγώνα της Αναγέννησης με τον Κούρη Ερήμης.
--------------------------------------------

Ο Άρης με το χθεσινό 4-1 επί της Αλκής παρέμεινε μόνος στην κορυφή με 19 βαθμούς μετά την ισοπαλία του Οθέλλου Αθηαίνου και την ήττα της ΠΑΕΕΚ.

Τρίτη σερί νίκη και πρώτη εκτός έδρας για τον Κούρη Ερήμης, που επικράτησε με 1-0 επί της Αναγέννησης Δερύνειας. Το γκολ σημείωσε στο 88ο λεπτό ο Ντα Σίλβα.

Ευρεία εκτός έδρας νίκη της Ομόνοιας Αραδίππου επί της ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα με 4-0, ευρεία εντός έδρας νίκη για τον ΠΟ Ξυλοτύμπου επί του ΘΟΪ Λακατάμιας με 5-0.

Ο ΑΣΙΛ με πέναλτι του Αντώνιου Ράνου στις καθυστερήσεις νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την Αγία Νάπα.

Αναβλήθηκε το Ακρίτας - Διγενής
Ο αγώνας μεταξύ του Ακρίτα Χλώρακας και του Διγενή Μόρφου αναβλήθηκε μετά από τον εντοπισμό δύο θετικών κρουσμάτων στον ιό COVID-19 στην ομάδα του Ακρίτα.

Δεν υπήρχε χρόνος για να υποβληθούν σε τεστ τα υπόλοιπα μέλη του Ακρίτα πριν την έναρξη του αγώνα και η ΚΟΠ προχώρησε σε αναβολή.

Η ημερομηνία διεξαγωγής της αναμέτρησης θα ανακοινωθεί σε μεταγενέστερο στάδιο.