Στιγμιότυπο από τον αγώνα του Χαλκάνορα με την Ελπίδα Αστρομερίτη.

Με ντέρμπι κορυφής συνεχίζεται το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής, η πρωτοπόρος Ομόνοια 29Μ θα αντιμετωπίσει την Κυριακή την Πέγεια.

Βαθμολογία πρώτης πεντάδας: Ομόνοια 29Μ 42, Ολυμπιάς Λυμπιών 42, Πέγεια 41, ΠΟ Ορμήδειας 36, Χαλκάνορας 32 βαθμοί.

Η Ολυμπιάς Λυμπιών νίκησε σήμερα 1-0 την Εληά Λυθροδόντα και έφτασε επίσης στους 42 βαθμούς. Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα στο γειτονικό ντέρμπι πέτυχε στο 76ο λεπτό με πέναλτι ο Ανδρέας Αλκιβιάδης.

Εκτός έδρας νίκη για τον ΠΟ Ορμήδειας που βρίσκεται στην τέταρτη θέση της κατάταξης. Επικράτησε με 2-0 της ΕΝΑΔ από τέρματα που πέτυχαν οι Γαβαλίδης (9') και Κεϊτά (65').

Ο Χαλκάνορας αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με την Ελπίδα Αστρομερίτη. Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Ντιτιέρ (25') και Παπαζαχαρίου (77' πεν.), για την Ελπίδα σκόραραν ο Θεόδωρος Παπανικολάου (45', 81').

Προηγήθηκε με 1-0 η Αμαθούς στην Κυπερούντα με τον Στέφανος Ραουνά στο 28ο λεπτό, όμως η ΑΠΕΠ ισοφάρισε με πέναλτι του Γκονζάλες στο 52ο λεπτό.

Ισόπαλος 1-1 έληξε και ο αγώνας ΜΕΑΠ - Ορόκλινη Τρούλλοι. Στο 50ο λεπτό ο Πέππος το γκολ των γηπεδούχων, ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Παύλου Σοφοκλέους οι φιλοξενούμενοι.