Νίκες για Πέγεια, Ολυμπιάς Λυμπιών

Σάββατο, 17 Απριλίου 2021
Στιγμιότυπο από τον αγώνα της ΜΕΑΠ με την Εληά.

Με τις αναμετρήσεις της 22ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Η Ομόνοια 29Μ αγωνίζεται την Κυριακή, μόνη της στην κορυφή με 48 βαθμούς η Πέγεια.

Βαθμολογία πρώτης τετράδας: Πέγεια 48, Ολυμπιάς Λυμπιών 46, Ομόνοια 29Μ 45, ΠΟ Ορμήδειας 36 βαθμοί.

Το γκολ του Ανδρέα Χρυσοστόμου στο 43ο λεπτό χάρισε τη νίκη στην Πέγεια που είναι μόνη της στην κορυφή με αγώνα περισσότερο.

Η Ολυμπιάς νίκησε 5-2 τον ΠΟ Ορμήδειας από τέρματα που πέτυχαν οι Τζέϊμς (4'), Μουσκή (40', 70'), Ντιόγκο (50') και Αναστασίου (83'). Για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Πίντο (56' πεν.) και Κημήτρη (90').

Στο γειτονικό ντέρμπι η ΜΕΑΠ νίκησε με 3-0 την Εληά από τέρματα που πέτυχαν οι Μασίνουα (25'), Πάνος Δημητρίου (87΄) και αυτογκόλ του Λαγού στο 14ο λεπτό.