Εθνικός Άχνας και ΠΑΕΕΚ συνεχίζουν χωρίς ήττα

Κυριακή, 30 Σεπτεμβρίου 2018
Οι ποδοσφαιριστές του Εθνικού Άχνας πέρασαν νικηφόρα από τη Δερύνεια.
-----------------------------------------------

Ο απολογισμός της τρίτης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας δημιούργησε νέα βαθμολογικά δεδομένα.

Η ΠΑΕΕΚ (2-2 με την Καρμιώτισσα) και ο Ακρίτας Χλώρακας (ηττήθηκε από το ΘΟΪ με 3-1) έχασαν το αλάνθαστο τους και πλέον χωρίς ήττα συνεχίζουν Εθνικός Άχνας και ΠΑΕΕΚ.

Ο Εθνικός νίκησε εκτός έδρας την Αναγέννηση Δερύνειας (2-0) και έφτασε στους επτά βαθμούς, όσους και η ΠΑΕΕΚ που ισοφάρισε στις καθυστερήσεις την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών.

Ο Ολυμπιακός πανηγύρισε την πρώτη του φετινή νίκη (3-1) και άφησε την Αγία Νάπα στους μηδέν βαθμούς.

Επιστροφή στις νίκες για τον Οθέλλο Αθηαίνου με το εντυπωσιακό 7-1 επί της ΜΕΑΠ, που προερχόταν από το νικηφόρο 1-0 πάνω στον Άρη. Τρία τερματα πέτυχε ο Σολάρι.

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για την Ομόνοια Αραδίππου στην έδρα της (3-2 το Διγενή Ορόκλινης) που έφτασε στους έξι βαθμούς. Στα αξιοσημείωτα το γεγονός ότι και τα τρία τέρματα των γηπεδούχων σημείωσε ο Πατουλέα.

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Γιώργο Μαλεκκίδη και το γκολ του ήταν αρκετό για να κάμψει την αντίσταση της ΑΕΖ με 1-0.

Ο ΑΣΙΛ προηγήθηκε με τον Αβράαμ όμως δέχτηκε την ισοφάριση (1-1) στο 89ο λεπτό από τον Ονήσιλλο και έχασε την ευκαιρία για βαθμολογικό άλμα. Το γκολ της ισοφάρισης πέτυχε ο Πιτταράς.

**Η αναλυτική βαθμολογία δημοσιεύεται στην Κατηγορία Διοργανώσεις και κάτω από τον τίτλο Άνδρες / Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας.