Πρώτη φετινή νίκη για την Αγία Νάπα, στην κορυφή η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών

Σάββατο, 20 Οκτωβρίου 2018
Στιγμιότυπο από τον αγώνα της Λακατάμιας και τη νίκη της Αγίας Νάπας.
-------------------------------------

Πρώτη φετινή νίκη για την Αγία Νάπα στο Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας όπου στην κορυφή ανέβηκε η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών με δέκα βαθμούς.

Στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής η Αγία Νάπα νίκησε εκτός έδρας το ΘΟΪ Λακατάμιας με 2-1 και διέκοψε την ανοδική του πορεία με τις τρεις συνεχόμενες νίκες.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 32ο λεπτό με τον Χοβσεπιάν (πέμπτο φετινό) και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 73ο λεπτό με τον Ρομέρο και στο 87' ο Ανδρέας Σοφοκλέους πέτυχε το 2-1 για την Αγία Νάπα.

Στην κορυφή η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών μετά το 2-1 επί του Ονήσιλλου (Βαττής, Ταξιάρχης), τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Ολυμπιακό.

Ο Ακρίτας Χλώρακας νίκησε με 3-0 την ΠΑΕΕΚ και έφτασε στους εννέα βαθμούς.

Η αυλαία άνοιξε χθες με το ισόπαλο 0-0 στην Αθηαίνου μεταξύ του Οθέλλου και του Εθνικού Άχνας.