Ισόπαλος ο Ολυμπιακός, νίκες για Εθνικό και Άρη

Σάββατο, 15 Δεκεμβρίου 2018
Οι ποδοσφαιριστές του ΑΣΙΛ πανηγυρίζουν το γκολ της ισοφάρισης.
------------------------------

Με έξι αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η δωδέκατη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός στην έξοδο του στο Στάδιο ΓΣΖ έφερε ισοπαλία 2-2 με τον ΑΣΙΛ Λύσης, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με 2-0. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Κωμοδίκη.

Στο 28' ο Ράμος άνοιξε το σκορ και στο 38' ο Λεονάρτο πέτυχε το 2-0 για τον Ολυμπιακό και ο ΑΣΙΛ ισοφάρισε από ισάριθμα κτυπήματα πέναλτι του Ανδρέα Κωμοδίκη (77', 90').

Στο Δασάκι ο Εθνικός άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Πιντσέλι και η Αγία Νάπα ισοφάρισε στο 62ο λεπτό με τον Ανδρέα Σοφοκλέους.

Στο 90ο λεπτό ο Χρυσοβαλάντης Καπαρτής χάρισε τη νίκη (2-1) στον Εθνικό που τον διατήρησε στη δεύτερη θέση με 24 βαθμούς και παράλληλα μείωσε τη διαφορά από την κορυφή στους δύο βαθμούς.

Η αυλαία της 12ης αγωνιστικής άνοιξε ψες με το εντυπωσιακό 5-0 του Οθέλλου Αθηαίνου επί της Καρμιώτισσας Πολεμιδιών. Η ομάδα της Αθηαίνου βρίσκεται στους 23 βαθμούς.

Δείτε εδώ την αναλυτική βαθμολογία:

Επέστρεψε στις νίκες ο Άρης (2-0 το ΘΟΪ) και έφτασε στους 21 βαθμούς. Ο Μπρίτο με πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 54' και στο 77' ο Χρίστος Χατζηπασχάλης διαμόρφωσε το 2-0.

Ευρεία νίκη της Αναγέννησης Δερύνειας επί του Ακρίτα Χλώρακας με 5-1, σπουδαία επιτυχία της ΠΑΕΕΚ στην Αραδίππου επί της Ομόνοιας με 4-2, ισοπαλία 3-3 στο Ζακάκι μεταξύ της ΑΕΖ και του Ονήσιλλου Σωτήρας.