Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ, 5-0 εκτός έδρας τη Δόξα

Δευτέρα, 21 Ιανουαρίου 2019
Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ Λάρνακας και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο, μέσα στην έδρα της Δόξας.

Στον τελευταίο αγώνα της 17ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta, η ΑΕΚ νίκησε με 5-0 τη Δόξα και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας με 28 βαθμούς. Στους 17 βαθμούς και στην 8η θέση έμεινε η Δόξα.

Στην επιστροφή του Ιδιακέθ στον πάγκο της ΑΕΚ, ο Τρισκόφσκι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα πετυχαίνοντας τρία τέρματα, στο 22', στο 39' και στο 77'. Ο Ακοράν είχε ανοίξει το σκορ με όμορφο πλασέ στο 15ο λεπτό ενώ ο Κάσες στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Στους αγώνες της 17ης αγωνιστικής που έγιναν το Σαββατοκύριακο, σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

Ομόνοια - Νέα Σαλαμίνα 3-1
Ερμής - Απόλλων 0-3
ΑΕΛ - ΑΠΟΕΛ 0-1
Αλκή - Πάφος 3-3
Ανόρθωση - ΕΝΠ 2-0