Εκτός έδρας νίκες για Ολυμπιακό και Άρη

Σάββατο, 16 Φεβρουαρίου 2019
Στιγμιότυπο από το παιχνίδι του πρώτου γύρου μεταξύ της Αγίας Νάπας και του ΘΟΪ Λακατάμιας.
-----------------------------------------------

Η αυλαία της 20ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας άνοιξε σήμερα μετά την αναβολή του ψεσινού ντέρμπι στο Δασάκι μεταξύ του Εθνικού Άχνας με τον Οθέλλο Αθηαίνου λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου.

Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός κέρδισε λίγο πριν τη λήξη του αγώνα 2-1 εκτός έδρας τη ΜΕΑΠ και έφτασε στους 48 βαθμούς.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 15' με το Ντα Σίλβα, στο 23΄οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Πέππο και στο 86ο λεπτό ο Μέντες διαμόρφωσε το 2-1 για τους πρωτοπόρους.

Στην Αραδίππου με γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις ο Γιώργος Μαλεκκίδης ο  Άρης νίκησε 1-0 την τοπική Ομόνοια και έπιασε στους 40 βαθμούς Οθέλλο και Εθνικό.

Νίκησαν με ανατροπή Αγία Νάπα που έφτασε στους 23 βαθμούς.

Ο Πλούταρχος Αλωνεύτης άνοιξε το σκορ για το ΘΟΪ στο 11ο λεπτό και η Αγία Νάπα έφτασε στην ανατροπή από τέρματα που πέτυχαν οι Πετκόφ (19' πεναλτι) και Ρομέρο (82').