Νίκες για Αναγέννηση, ΑΣΙΛ, Ομόνοια Αραδίππου, ΜΕΑΠ, ισοπαλία 1-1 στο ΑΕΖ - Αγία Νάπα

Σάββατο, 6 Απριλίου 2019
Οι ποδοσφαιριστές του ΑΣΙΛ πανηγυρίζουν το γκολ που τους χάρισε τη νίκη.
-----------------------------------

Με πέντε αναμετρήσεις συνεχίστηκε το πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Η αυλαία άνοιξε την Παρασκευή με νίκες του Εθνικού Άχνας και του Άρη, ενώ ο αγώνας του Οθέλλου Αθηαίνου με τον Ολυμπιακό θα συνεχιστεί από το χρονικό σημείο της διακοπής του την ερχόμενη Τετάρτη. Ο αγώνας διακόπηκε όταν ο Οθέλλος ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0 λόγω τεχνικού προβλήματος με τους προβολείς του γηπέδου.

Με εξαίρεση τον αγώνα στο Ζακάκι μεταξύ της ΑΕΖ με την Αγία Νάπα, σε όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια του Σαββάτου είχαμε νικητές.

Στην Αραδίππου η τοπική Ομόνοια έφτασε με ανατροπή στη νίκη 2-1 απέναντι στον Ακρίτα Χλώρακας, που λίγο πριν από το φινάλε έχασε πέναλτι.

Το σκορ άνοιξε στο 31ο λεπτό ο Λάμπρος Φυλακτού και οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με τέρματα του Ούρος στο 35' και 51'.

Με γκολ του Ηλιόπουλου στο 81ο λεπτό ο ΑΣΙΛ κέρδισε εκτός έδρας το Διγενή Ορόκλινης με 1-0, νίκη με το ίδιο σκορ και για τη ΜΕΑΠ επί του Ονήσιλλου Σωτήρας. Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα πέτυχε στο 19ο λεπτό ο Νικόλαος Πέππος.

Στη Δερύνεια η τοπική Αναγέννηση νίκησε με 3-0 το ΘΟΪ Λακατάμιας από τέρματα που πέτυχαν οι Γιωρκάτζιης (36') και Ράνος (44', 64').