Σταθερό το σκηνικό της κορυφής

Σάββατο, 12 Οκτωβρίου 2019
Στιγμιότυπο από τον αγώνα της ΑΕΚ με τη Νέα Σαλαμίνα.
---------------------------------------------

Ομόνοια Λευκωσίας, Δόξα Κατωκοπιάς και Ανόρθωση πανηγύρισαν την πέμπτη νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες και οδηγούν το Προαιρετικό Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων U15.

Η Δόξα παρά το γεγονός ότι βέθηκε πίσω στο σκορ (4' Νύσσης) ανέτρεψε τα δεδομένα και νίκησε με 2-1 το ΑΠΟΕΛ από τέρματα που πέτυχαν οι Δημητρίου (35') και Τσοποζίδης (54').

Στους δεκατρείς βαθμούς βρίσκεται η ΑΕΚ, που επικράτησε στην έδρα της με 2-0 της Νέας Σαλαμίνας. Το σκορ άνοιξε στο 52ο λεπτό ο Λάμπρος Μιχαήλ Κωνσταντή και στο 70ο λεπτό ο Απόστολος Δειλινού διαμόρφωσε το 2-0.

Ο Διγενής Ακρίτας Μόρφου από τέρματα που πέτυχαν οι Στέλιος Ιωνίδης (6') και Μόδεστος Σαματάς (42') νίκησε με 2-1 την Καρμιώτισσα. Για τους φιλοξενούμενους σκόραρε στο 14ο λεπτό ο Μιχάλης Καρεκλάς.

Πάφος - ΘΟΪ Λακατάμιας έμειναν στο 1-1. Στο 60ο λεπτό σκόραρε για τους γηπεδχούχους ο Ανδρέας Κόκκινος, προηγήθηκαν στο 6ο λεπτό με τον Πέτρο Χατζηπέτρου οι φιλοξενούμενοι.