Στην κορυφή η Δόξα μετά την ισοπαλία της Ομόνοιας

Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου 2019
Το ΑΠΟΕΛ πέρασε νικηφόρα το εκτός έδρας εμπόδιο της Νέας Σαλαμίνας.
--------------------------------------------

Η Δόξα Κατωκοπιάς μετά την εκτός έδρας νίκη της στην Πάφο και την ισοπαλία της Ομόνοιας, ανέβηκε στην κορυφή του Προαιρετικού Πρωταθλήματος Παίδων U15 με απολογισμό 27 βαθμούς.

Τα τέρματα της Δόξας στο 3-0 επί της Πάφου πέτυχαν οι Χαράλαμπος Δημητρίου (19', 55') και Δημήτριος Πολύμερος (43').

Η Ομόνοια έφερε ισοπαλία 2-2 με την ΠΑΕΕΚ και έμεινε στους 26 βαθμούς. Προηγήθηκε η Ομόνοια με αυτογκόλ στο 30ο λεπτό, η ΠΑΕΕΚ ισοφάρισε στο 60ο λεπτό με τον Δημήτρη Δημοσθένους και στο 68' ο Ευριπίδης Πέπης με πέναλτι πέτυχε το 2-1 για τη φιλοξενούμενη ομάδα. Η ΠΑΕΕΚ έφτασε στο 2-2 με γκολ του Ανδρέα Κωνσταντίνου στο φινάλε του αγώνα.

Στην 3η θέση με 25 βαθμούς η ΑΕΚ, που επικράτησε εκτός έδρας με 3-0 την Ανόρθωση από τέρματα που πέτυχαν οι Ευθυμίου (42'), Δειλινός (60') και Ράϊαν (70').

Αμέσως πιο κάτω και μετά από δέκα αγωνιστικές δράσης, βρίσκονται ΑΠΟΕΛ και ΑΕΛ με 24 βαθμούς, που σήμερα νίκησαν Νέα Σαλαμίνα και Άρη αντίστοιχα.