Νέα Σαλαμίνα - Ερμής 3-1, Δόξα - Εθνικός Άχνας 0-1 (στιγμιότυπα)

Παρασκευή, 7 Μαΐου 2021
Ο Ζάκπα πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε στο Μακάρειο και καθόρισε το αποτέλεσμα.

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε σήμερα το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής για το β' όμιλο της β' φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο Μακάρειο Στάδιο ο Εθνικός Άχνας επικράτησε με 1-0 της Δόξας Κατωκοπιάς από γκολ του Ζάκπα στο 65ο λεπτό.

Με την επιτυχία του ο Εθνικός πλησίασε την ομάδα της Δόξας στον ένα βαθμό.

Στο Στάδιο N. Papas Group Αμμόχωστος, σε παιχνίδι που έγινε νωρίτερα, η Νέα Σαλαμίνα νίκησε με 3-1 τον Ερμή Αραδίππου.

Ο Ερμής άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με τον Φόλμπρεχτ και η Σαλαμίνα έφτασε στην ανατροπή από τέρματα που πέτυχαν οι Ντανίλο (9') και Τσουκαλάς (18', 49').

Στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής έγιναν ήδη οι αγώνες ΑΠΟΕΛ - Πάφος 0-1 και ΕΝ Παραλιμνίου - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 1-1.

Βαθμολογία: Πάφος 51, ΑΠΟΕΛ 47, Δόξα Κατωκοπιάς 42, Εθνικός Άχνας 41, Νέα Σαλαμίνα 38, ΕΝ Παραλιμνίου 33, Ερμής Αραδίππου 32, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 24 βαθμοί.