Νίκη της ΕΝΑΔ στο ντέρμπι, ισόπαλη η ΑΠΕΑ

Σάββατο, 27 Νοεμβρίου 2021
Στιγμιότυπο από το ντέρμπι του δεύτερου ομίλου μεταξύ ΕΝΑΔ - ΑΕΠ.

Με τις αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ «Κωστάκης Κουτσοκούμνης».

Για τον πρώτο όμιλο η πρωτοπόρος ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου έφερε ισοπαλία 1-1 στην έξοδο της με τον Άτλα Αγλαντζιάς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 27ο λεπτό με τον Πάνο Δημητρίου και η ΑΠΕΑ ισοφάρισε στο 59ο με τον Χρίστο Ζήνωνος.

Προηγείται η ΑΠΕΑ με 20 βαθμούς και ακολουθεί με 17 βαθμούς η Ασπίς Πύλας που έφερε ισοπαλία 4-4 στην έδρα της με τον Όλυμπο Ξυλοφάγου μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

ΘΟΪ / ΑΕΚ Λειβαδιών - Ο Κορμακίτης 4-1

Στο ντέρμπι πρωτοπόρων για το δεύτερο όμιλο η ΕΝΑΔ από γκολ του Ντεονέλ στο 66ο λεπτό νίκησε με 1-0 την ΑΕΠ Πολεμιδιών και έφτασε στους 21 βαθμούς.

Η ΑΕΠ έμεινε στους 18 βαθμούς, όσους και ο Εθνικός Λατσιών που επικράτησε με 2-1 του Φοίνικα από τέρματα που πέτυχαν οι Χριστοδούλου (58') και Παπακωνσταντίνου (85').

ΕΝΑΔ - ΑΕΠ Πολεμιδιών 1-0
Πρόοδος Καϊμακλίου - Κόρνος FC 3-6
Γεροσκήπου FC - ΑΕΝ 1-0
Εθνικός Λατσιών - Φοίνικας 2-1

Κυριακή 28 Νοεμβρίου (14:30)