Πρόγραμμα Β2

Τρίτη, 9 Ιουλίου 2013
Στιγμιότυπο από παιχνίδι του περσινού Πρωταθλήματος μεταξύ του Ονήσιλλου με την ΠΑΕΕΚ.
--------------------------------------------------------------------------------
 
 
Πραγματοποιήθηκε σήμερα στα γραφεία της ΚΟΠ η κλήρωση του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας που όπως είναι γνωστό θα διεξαχθεί σε δύο ομίλους.
 
Το Πρωτάθλημα Β2 θα διεξαχθεί με τη συμμετοχή οκτώ ομάδων που θα αγωνιστούν σε τέσσερεις γύρους (σύνολο 28 αγωνιστικές).
 
Από την Β2 θα ανέβουν στη Β1 οι δύο πρώτες ομάδες της κατάταξης και από τη Β2 θα διαβαθμιστούν στην Γ’ Κατηγορία τρεις ομάδες. Από την Γ’ Κατηγορία θα ανέβουν στη Β2 τρεις ομάδες.
 
Συγκεκριμένα στο φετινό Πρωτάθλημα Β2 θα λάβουν μέρος οι ομάδες που τερμάτισαν στις θέσεις 9-12 του περσινού Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας και οι τέσσερεις ομάδες που ανέβηκαν από το Πρωτάθλημα Cyta Γ’ Κατηγορίας.
 
Στις θέσεις 9-12 τερμάτισαν η ΠΑΕΕΚ, η ΑΕΖ Ζακακίου, ο Ονήσιλλος Σωτήρας και ο Χαλκάνορας και από την αμέσως πιο κάτω Κατηγορία ανέβηκαν Καρμιώτισσα Πολεμιδών, Ένωση Νέων Παρεκκλησιάς, Διγενής Ορόκλινης και ΑΣΙΛ Λύση
 
Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρώτου γύρου στο Πρωτάθλημα Β2:
 
1η αγωνιστική
14-15-09/2013
ΑΕΖ – ΑΣΙΛ
Ονήσιλλος Σωτήρας – Διγενής Ορόκλινης
Χαλκάνορας – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
ΠΑΕΕΚ – ΕΝ Παρεκκλησιάς
 
2η αγωνιστική
21-22-09/2013
ΑΕΖ – Ονήσιλλος Σωτήρας
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – ΠΑΕΕΚ
Διγενής Ορόκλινης Χαλκάνορας
ΑΣΙΛ – ΕΝ Παρεκκλησιάς
 
3η αγωνιστική
28-29-09/2013
Ονήσιλλος Σωτήρας – ΑΣΙΛ
Χαλκάνορας – ΑΕΖ
ΠΑΕΕΚ – Διγενής Ορόκλινης
ΕΝ Παρεκκλησιάς - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
 
4η αγωνιστική
05-06-10/2013
ΑΕΖ – ΠΑΕΕΚ
Ονήσιλλος Σωτήρας – Χαλκάνορας
Διγενής Ορόκλινης – ΕΝ Παρεκκλησιάς
ΑΣΙΛ - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
 
5η αγωνιστική
12-13-10/2013
Χαλκάνορας – ΑΣΙΛ
ΠΑΕΕΚ – Ονήσιλλος Σωτήρας
ΕΝ Παρεκκλησιάς – ΑΕΖ
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Διγενής Ορόκλινης
 
6η αγωνιστική
19-20-10/2013
ΑΕΖ – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
Ονήσιλλος Σωτήρας – ΕΝ Παρεκκλησιάς
Χαλκάνορας – ΠΑΕΕΚ
ΑΣΙΛ – Διγενής Ορόκλινης
 
7η αγωνιστική
26-27-10/2013
ΠΑΕΕΚ – ΑΣΙΛ
ΕΝ Παρεκκλησιάς – Χαλκάνορας
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Ονήσιλλος Σωτήρας
Διγενής Ορόκλινης - ΑΕΖ

Το αναλυτικό πρόγραμμα δημοσιεύεται στην υφιστάμενη σελίδα (πάνω δεξιά) και κάτω από τον τίτλο Πίνακες - Λήψη.

Τελευταίες Ειδήσεις

Επόμενοι Αγώνες

17-Δεκεμβρίου-2018
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
19:00
Α.Ε.Κ.ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΤΣΙΡΕΙΟ


22-Δεκεμβρίου-2018
ΠΑΦΟΣ F.C.
17:00
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΣΤΑΔΙΟ ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ

ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
18:00
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Γ.Σ.Π.

Α.Ε.Κ.ΛΑΡΝΑΚΑΣ
19:00
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ

ΑΕΚ ΑΡΕΝΑ


Πλήρες Πρόγραμμα

Αχαιών 10 2413 - Έγκωμη Λευκωσία Κύπρος

Τηλ. : +357 22352341 , +357 77771606

Φαξ : +357 22590544

Ταχ. Διεύθυνση : Τ.Θ. 25071, 1306 - Λευκωσία Κύπρος

Ηλ. Ταχυδρομείο : info@cfa.com.cy

Copyright © 2018 CFA | Privacy and policy - Terms of Use | Developed and Hosted by