Ερμής - ΑΠΟΕΛ 2-1 (video)

Σάββατο, 20 Δεκεμβρίου 2014

Οι ποδοσφαιριστές του Ερμή πανηγυρίζουν τη νίκη τους. Περισσότερες φωτογραφίες στην υφιστάμενη σελίδα, δεξιά πάνω.
-------------------------------------

Με νίκη των γηπεδούχων ολοκληρώθηκε  ο σημερινός αγώνας στο Δασάκι μεταξύ του Ερμή Αραδίππου με το ΑΠΟΕΛ για την 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας.

Ο Ερμής νίκησε με 2-1 και υποχρέωσε το ΑΠΟΕΛ στην πρώτη του φετινή ήττα. Με την επιτυχία της η ομάδα της Αραδίππου έφτασε στους 26 βαθμούς.

Το ΑΠΟΕΛ άνοιξε το σκορ στο 7' με τον Πιέρο Σωτηρίου και το διατήρησε μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και στο 48' ο Ονίλο ισοφάρισε σε 1-1 για τον Ερμή.

Στο 83' δυνατό σουτ του Σαμάρα κτύπησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του ΑΠΟΕΛ και ακολούθως στον Πάρντο για να καταλήξει σε κόρνερ.

Στο 90+2 ο Ονίλο μετά από αντεπίθεση βρέθηκε σε θέση βολής και διαμόρφωσε το 2-1.

Στην επόμενη αγωνιστική το ΑΠΟΕΛ θα φιλοξενήσει την Αγία Νάπα και ο Ερμής Αραδίππου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Ανόρθωση.