Κυπελλούχος ο Απόλλωνας

Τετάρτη, 18 Μαΐου 2016

Ο Απόλλωνας ήταν ο νικητής στον 74ο τελικό του Κυπέλλου Coca - Cola.

Νίκησε την Ομόνοια με 2-1 στο Τσίρειο και κατέκτησε το 8ο τρόπαιο στην ιστορία του.

Ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με όμορφο σουτ του Παπουλή και ισοφάρισε η Ομόνοια με απευθείας φάουλ του Μαρκάσα στο 51ο λεπτό.

Το νικητήριο τέρμα για τον Απόλλωνα το πέτυχε ο Αγγελής Αγγελή με κεφαλιά στο 73ο λεπτό.

Η απονομή του Κυπέλλου Coca - Cola έγινε από το Γενικό Γραμματέα της ΚΟΠ κ. Φοίβο Βάκη στην παρουσία του Γενικού Διευθυντή της ΚΟΠ Ανθούλη Μυλωνά και το  Διευθυντή Πωλήσεων της Coca - Cola Μάριο Γναύτη.