Πέρασε επικεφαλής ο Εθνικός μετά το 5-1 επί της ΜΕΑΠ και το 1-1 του Ολυμπιακού με την Καρμιώτισσα

Παρασκευή, 4 Ιανουαρίου 2019
Στιγμιότυπο από το ισόπαλο 1-1 του Ολυμπιακού με την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών.
-----------------------------------------

Ο αήττητος Εθνικός Άχνας πέρασε επικεφαλής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας μετά από τα αποτελέσματα της Παρασκευής.

Εθνικός και Ολυμπιακός μετά από 14 αγωνιστικές βρίσκονται στους 30 βαθμούς, όμως πρώτος αναγράφεται ο Εθνικός που με τα σημερινά δεδομένα ευνοείται από την ισοβαθμία.

Στο Δασάκι ο Εθνικός επικράτησε με 5-1 της ΜΕΑΠ. Τρία τέρματα πέτυχε ο Ανδρέας Κυπριανού (9', 30', 45') και δύο ο Χρυσοβαλάντης Καπαρτής (13', 67'). Για τους φιλοξενούμενους σκόραρε στο 58ο λεπτό ο Πάνος Δημητρίου.

Στο Μακάρειο Στάδιο ο Ολυμπιακός έμεινε στο 1-1 με την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών που προηγήθηκε με το Σταμάτη Πάντο στο 28ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου (53') με το Ράμος.

Δείτε εδώ την αναλυτική βαθμολογία:

Το πρόγραμμα θα συνεχιστεί το Σάββατο με τους αγώνες Αναγέννηση Δερύνειας - Αγία Νάπα, Οθέλλος Αθηαίνου - Ακρίτας Χλώρακας, Διγενής Ορόκλινης - ΑΕΖ, Ομόνοια Αραδίππου - Ονήσιλλος Σωτήρας και ΑΣΙΛ Λύσης  - ΘΟΪ Λακατάμιας.

Το φινάλε είναι προγραμματισμένο την Κυριακή με τον αγώνα που θα διεξαχθεί στο Τσίρειο Στάδιο μεταξύ του Άρη με την ΠΑΕΕΚ.