Νίκη της με 2-0 στο φιλικό με την Ελλάδα

Τρίτη, 5 Μαρτίου 2019
Η Εθνική μας όπως παρατάχθηκε στο σημερινό παιχνίδι.
---------------------------------------------

Με νίκη της Εθνικής μας ομάδας Νέων με 2-0 επί της Ελλάδας στο Στάδιο της Αναγέννησης Δερύνειας ολοκληρώθηκε ο σημερινός φιλικός αγώνας.

Η Εθνική μας προετοιμάζεται ενόψει της συμμετοχής της στον Elite round που θα διεξαχθεί στην Πορτογαλία από τις 20 μέχρι τις 26 Μαρτίου.

Στο 19ο λεπτό με κεφαλιά ο Ανδρέας Κατσαντώνης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στο 69ο λεπτό με πέναλτι ο Ανδρέας Κατσαντώνης διαμόρφωσε το 2-0.

ΚΥΠΡΟΣ: Νικολάου, Σεργίου, Μιχαηλίδης, Λεμονάρης, Παναγιώτου, Τζιωνής (65' Ράσπας), Κωστή, Κατσαντώνης (75' Θ. Νικολάου), Γερολέμου (83' Πολυκάρπου), Κυπριανού, Σωτηρίου.

Κύπρος - Ελλάδα θα συναντηθούν σε δεύτερο φιλικό παιχνίδι την ερχόμενη Πέμπτη στη Δερύνεια και ώρα 11:00πμ.