Νίκες για Αγία Νάπα, Καρμιώτισσα, ΑΣΙΛ, Οθέλλο, Ξυλοτύμπου και ισοπαλία στη Χλώρακα

Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου 2019

Ο ΑΣΙΛ Λύσης νίκησε στην πρεμιέρα την Ομόνοια Ψευδά.
-------------------------------

Με έξι αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα της πρεμιέρας του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Η αυλαία της πρώτης αγωνιστικής άνοιξε χθες με το ισόπαλο 0-0 της Αναγέννησης Δερύνειας και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή στο Τσίρειο Στάδιο.

Νίκες για Αγία Νάπα, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών και ΑΣΙΛ Λύσης στον πρώτο όμιλο, στο δεύτερο όμιλο νίκησαν Οθέλλος Αθηαίνου και ΠΟ Ξυλοτύμπου, ισοπαλία στη Χλώρακα.

Ο Ηλίας Βαττής στο 19ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών και στο 83' ο Ντιόκο διαμόρφωσε το 2-0 σε βάρος της Αλκής Ορόκλινης.

Η Αγία Νάπα πέρασε νικηφόρα από την Αραδίππου κερδίζοντας με 2-1 την τοπική Ομόνοια. Στο 10' ο Γιώργος Κολοκούδια άνοιξε το σκορ και στο 45' ο Τριμπό πέτυχε το 2-0. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 82ο λεπτό με τον Σέργιο Αβραάμ.

Ο ΑΣΙΛ νίκησε με 2-1 την Ομόνοια Ψευδά με τέρματα που πέτυχαν οι Σολάρι (2' πεν.) και Καπαρτής (55'), ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραρε στις καθυστερήσεις ο Αναστάσιος Οκκαρίδης.

Με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Ανδρέα Κυπριανού στο 32ο λεπτό ο Οθέλλος νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την ΑΕΖ Ζακακίου.

Στο ντέρμπι των νεοφώτιστων η Ξυλοτύμπου νίκησε 3-1 τον Διγενή Ακρίτα Μόρφου από τέρματα που πέτυχαν οι Πικής (2'), Αλεξίου (26') και Χέρβε (90') και για τη φιλοξενούμενη ομάδα σκόραρε στις καθυστερήσεις και ενώ το σκορ ήταν 2-0 ο Μάξγουελ.

Ισοπαλία 2-2 στη Χλώρακα. Για τον Ακρίτα σκόραραν οι Μιχάλης Χριστοδούλου (39') και Τάνο (42') και για τον Ερμή οι Μπελά (6') και Ανδρέας Παπαθανασίου (78').