Προκρίθηκαν Ομόνοια Λευκωσίας, Δόξα Κατωκοπιάς, ΑΕΚ

Τετάρτη, 22 Ιανουαρίου 2020
Στιγμιότυπο από τον αγώνα της Δόξας με την Ένωση.
-------------------------------------

Τρεις επαναληπτικοί αγώνες για τη Β' φάση του Κυπέλλου Coca - Cola και πρόκριση για Ομόνοια, Δόξα Κατωκοπιάς και ΑΕΚ.

Στο Στάδιο ΓΣΠ η Ομόνοια Λευκωσίας νίκησε με 3-0 τον Ερμή Αραδίππου και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 8-0.

Δύο τέρματα πέτυχε ο Νταρμπισάϊαρ (15', 37' πεν.) και το 3-0 διαμόρφωσε στο 52ο λεπτό ο Μίκου.

Στο Μακάρειο Στάδιο η Δόξα Κατωκοπιάς και η Ένωση Νέων Παραλιμνίου έμειναν στο 1-1 και η Δόξα μετά το 2-0 στο εκτός έδρας παιχνίδι προκρίθηκε με συνολικό σκορ 3-1.

Η Ένωση στο σημερινό παιχνίδι άνοιξε το σκορ στο 78ο λεπτό με τον Ουντόζι και η Δόξα ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Ασαμόα.

Στο Ν. Papas Group - Αμμόχωστος Επιστροφή η ΑΕΚ με γκολ του Κωνσταντίνου Κωνσταντίνου στο 56ο λεπτό νίκησε με 1-0 την  Καρμιώτισσα Πολεμιδιών και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 4-0.

Η ΑΕΛ εξασφάλισε την πρόκριση της στην προημιτελική φάση την Τετάρτη 15 Ιανουαρίου με συνολικό σκορ 7-2 σε βάρος της Αλκής Ορόκλινης.