Νίκησαν Apollon Ladies, Νέα Σαλαμίνα και Γεροσκήπου

Τετάρτη, 23 Δεκεμβρίου 2020
Οι ποδοσφαιρίστριες της Νέας Σαλαμίνας πανηγυρίζουν τη νίκη τους επί της Λευκοθέας. Φωτογραφία από την επίσημη σελίδα της Σαλαμίνας στο Facebook.

Με τις αναμετρήσεις της 13ης αγωνιστικής, της τελευταίας μέσα στο 2020, συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γυναικών Dimco.

Η πρωτοπόρος και αλάνθαστη ομάδα Apollon Ladies, κέρδισε με 6-0 την Ομόνοια Λευκωσίας και έφτασε στους 33 βαθμούς, οκτώ περισσότερους από τη Νέα Σαλαμίνα και την Ομόνοια.

Είναι χαρακτηριστικό ότι όλα τα τέρματα στο εντυπωσιακό 6-0 για Apollon Ladies σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Τρία τέρματα πέτυχε η Φρίντα (50', 63', 71') και από ένα γκολ η Χάρτι (48'), η Φόλκεσον και η Λόκγουτ (67').

Γκόραμ (23') και Άντρη Βιολάρη (86') με ισάριθμες κεφαλιές σκόραραν στο νικηφόρο 2-0 της Νέας Σαλαμίνας επί της Λευκοθέας Λατσιών.

Με αυτογκόλ της Λουκαϊδου στο 4ο λεπτό η Γεροσκήπου επικράτησε της ΑΕΛ Champions με 1-0 και την ξεπέρασε στη βαθμολογία.