Στο +11 η πρωτοπόρος ομάδα Apollon Ladies

Κυριακή, 28 Φεβρουαρίου 2021
Στιγμιότυπο από τον αγώνα Λευκοθέα Λατσιών - Ομόνοια.

Μετά την ολοκλήρωση των υποχρεώσεων της Εθνικής μας ομάδας Γυναικών στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, επιστροφή σε ρυθμούς Πρωταθλήματος Γυναικών Dimco.

Για τον πρώτο όμιλο η πρωτοπόρος ομάδα Apollon Ladies συνεχίζει την αλάνθαστη πορεία της και με το νικηφόρο 2-1 επί της Νέας Σαλαμίνας Αρτοποιεία Πύργος μεγάλωσε τη διαφορά στους 11 βαθμούς.

Μετά και από το σημερινό αποτέλεσμα και ενώ απομένουν τέσσερις αγωνιστικές για το φινάλε και της δεύτερης φάσης, η ομάδα βρίσκεται κοντά στην κατάκτηση του τίτλου.

Στο 63ο λεπτό η Φρίντα άνοιξε το σκορ, στο 82ο λεπτό η Μικαέλα Χάλιου ισοφάρισε σε 1-1 και στο 90ο λεπτό η Φρίντα διαμόρφωσε το 2-1 για την ομάδα Apollon Ladies που έφτασε στους 54 βαθμούς.

Στο άλλο παιχνίδι του πρώτου ομίλου, η Λευκοθέα Λατσιών νίκησε με 1-0 την Ομόνοια Λευκωσίας. Το αποτέλεσμα καθορίστηκε με πέναλτι της Ιφιγένειας Γεωργαντζή στο 50ο λεπτό.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Apollon Ladies 96-5 54
2. Νέα Σαλαμίνα Αρτοποιεία Πύργος 68-14 43
3. Ομόνοια Λευκωσίας 46-23 37
4. Λευκοθέα Λατσιών 55-17 33

Για το δεύτερο όμιλο σήμερα είχαμε τους αγώνες Ερμής Απόλλων - Καρμιώτισσα Χρυσομηλιά 0-2 (58' Ριχ, 60' Στ. Αντωνίου) και Γεροσκήπου FC Ladies - ΑΕΛ Champions 0-0.