Διεθνής φιλική νίκη με ανατροπή

Τρίτη, 16 Απριλίου 2024
Διεθνής φιλική νίκη με ανατροπή για την Εθνική μας ομάδα Παίδων Κ-16.

Σε σημερινό φιλικό παιχνίδι στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας, νίκησε με 2-1 το Μαυροβούνιο.

Η φιλοξενούμενη ομάδα άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό και η Εθνική μας ισοφάρισε στο 17ο λεπτό με τον Ηλία Γεωργίου.

Στο 54ο λεπτό ο Ανδρέας Μαυρουδής διαμόρφωσε το 2-1.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Μιχάλης Μάρκου χρησιμοποίησε τους Λεωνίδου, Χριστοφή (74' Χ. Μιχαήλ), Κίττου (74' Στ. Κωνσταντινίδης), Χρ. Κωνσταντινίδης (82' Σάββα), Στυλιανού (38' Θωμά), Μαυρουδής (68' Πέτρου), Γ. Μιχαήλ (68' Παναγιώτου), Κίτσιος (68' Προκοπίου), Ορφανίδης, Αβραάμ (74' Κοντόπουλος), Ηλίας Γεωργίου (82' Στ. Παναγιώτου).

Κύπρος και Μαυροβούνιο θα συναντηθούν σε νέο φιλοκό αγώνα την Πέμπτη 18 Απριλίου και ώρα 16:30 στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας.