Δευτέρα, 15 Σεπτεμβρίου 2014

Η Εθνική μας όπως παρατάχθηκε στη σημερινή αναμέτρηση.
-----------------------------

Μεγάλη προσπάθεια χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων U-19.

Σε αγώνα για το 2ο προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νεανίδων οι αγώνες του οποίου διεξάγονται στο Αζερμπαϊτζάν, έχασε με 3-1 από την Ουκρανία και αποχαιρέτησε το όνειρο της πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Πολύ καλή παρουσία από την ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο το οποίο έκλεισε προηγούμενη με 1-0 με γκολ της Άντρη Βιολάρη στο 37' με κεφαλιά μετά από σέντρα της Μαριλένας Γεωργίου.

Η Εθνική μας έλεγχε τον αγώνα και στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, ένα τρίλεπτο αδράνειας από το 58' μέχρι το 61' έφερε δύο μαζεμένα γκολ για τις Ουκρανές και τα δεδομένα του αγώνα άλλαξαν.

Το 0-1 έγινε 2-1 ενώ η Εθνική μας, η οποία ανοίκτηκε για να ισοφαρίσει, δέχτηκε και τρίτο γκολ στο 82'.

Το 3-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα, σκορ το οποίο αδικεί την προσπάθεια των παικτριών μας οι οποίες τα έδωσαν όλα για τη νίκη, αλλά στο τέλος έχασαν στις λεπτομέρειες.

Κύπρος (Άντρος Βασιλείου): Ε. Ττάκκα, Ε. Παπαπαύλου, Χ. Νεοφύτου, Μ.Θεολόγου (62' Στ. Σοφοκλέους), Ρ. Αντωνίου, Π. Δημητρίου, Μ. Γεωργίου, Α. Βιολάρη, Κ. Βασιλείου (68' Ε. Τουμπή), Στ. Οικονομίδου (86' Β. Γεωργίου), Ε. Χαραλάμπους

Στον πάγκο: Ε. Κουτσόφτα, Ειρ. Ανδρέου, Αντωνίου, Χρυσοστόμου.

Η Ουκρανία πήρε τρεις βαθμούς από τη νίκη της στην πρεμιέρα επί του Αζερμπαϊτζάν με 1-0 και με τη σημερινή της νίκη ανέβηκε στους 6 βαθμούς.

Τον αγώνα διαιτήτευσε η Ivana Vlaic από τη Βοσνία Ερζεγοβίνη. Βοηθοί ήταν η συμπατριώτισσα της Jasmina Tupaja και η Khayala Azizzade από το Αζερμπαϊτζάν.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου, η Δανία νίκησε με 3-0 το Αζερμπαϊτζάν.