Ο πρώτος τίτλος της χρονιάς στον Απόλλωνα

Τετάρτη, 9 Αυγούστου 2017

Οι  ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα πανηγυρίζουν το τέρμα του Ντα Σίλβα. Περισσότερες φωτογραφίες στην υφιστάμενη σελίδα δεξιά.
-------------------

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, ο Απόλλωνας κατακτά το Super Cup. Σε αποψινό αγώνα που έγινε στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», νίκησε με 2-1 το ΑΠΟΕΛ και ξεκίνησε με τίτλο την ποδοσφαιρική περίοδο 2017 – 2018.
Νίκη με ανατροπή για τον Απόλλωνα αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Εφραίμ στο 9ο λεπτό.

Ο Ντα Σίλβα με απευθείας φάουλ στο 78' και ο Σκέμπρι στο 87' πέτυχαν τα τέρματα που χάρισαν τη νίκη στον Απόλλωνα, ο οποίος από το 71ο λεπτό έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Βασιλείου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Μοράις, Μερκής (83' Μακρής), Ρουέδα, Αλεξάνδρου, Φαρίας, Βινίσιους, Εμπεσίλιο (61' Ποτέ), Αντωνίου, Ορ, Εφραίμ (69' Αλωνεύτης)

ΑΠΟΛΛΩΝ: Bάλε, Πέδρο, Ρομπέρζ, Χάμπος, Βασιλείου, Σακέτι, Σπόλιαριτς (74' Ζάντερ), Ντα Σίλβα, Σαρδινέρο, Γιάκολις (46' Σκέμπρι), Ζελάγια (59' Μάγκλιτσα)

Διαιτήτευσε ο Δημήτρης Μασιάς με βοηθούς του Σωτήρη Βίκτωρος και Στέλιο Νικήτα και τέταρτο διαιτητή τον Χρίστο Νικολαϊδη.