Ήττα στην πρεμιέρα από την Ελβετία (δείτε εδώ τον αγώνα)

Παρασκευή, 26 Οκτωβρίου 2018

Με ήττα άρχισε τις υποχρεώσεις της η Εθνικής μας Παίδων με αντίπαλο την αντίστοιχη της Ελβετίας στο Δημοτικό Στάδιο Πέγειας.

Οι Ελβετοί επικράτησαν με 3-0 από τέρματα που σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο αγώνας αφορούσε το πλαίσιο της πρεμιέρας του 5ου ομίλου της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U17.

Δείτε εδώ τον αγώνα

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Οι νεαροί διεθνείς μας στο μεγαλύτερα στάδια του πρώτου ημιχρόνου είχαν καλή παρουσία και πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελβετία αιφνιδίασε και σε δέκα λεπτά πέτυχαν τρία τέρματα (3-0). Σκόραραν οι Cotter (48'), Brnic (55') και Rieder (59').

Τα γρήγορα τέρματα δυστυχώς επηρέασαν την ομάδα μας που πλέον επικεντρώνει όλο το βάρος της προσπάθειας στη συνέχεια της διοργάνωσης.

Κύπρος: Α. Χατζηγαβριήλ, Α. Χαραλάμπους, Στ. Ανδρέου, Η. Χριστοδούλου (85' Κουμπαρής), Λ. Καλογήρου, Χ. Μελενακρίτης (67' Σατσιάς), Χρ. Βενιζέλος, Χ. Χαραλάμπους (56' Ε. Ανδρέου), Κ. Γεωργαλλίδης (67 , Στ. Γαβριήλ (67' Π. Ορφανίδης), Ν. Κωνσταντίνου.

*Η Σκοτία νίκησε το Κόσσοβο με 2-1 (Φιορίνι 28', Γουίντερ 77' - 71' Χουσεινί).