Συνεχίζεται ο έντονος συναγωνισμός για την πρώτη θέση

Τετάρτη, 10 Απριλίου 2019
Η ομάδα ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα νίκησε εκτός έδρας με 4-2 την Ομόνοια Ψευδά.
----------------------------------------------

Οι πρωτοπόροι προχώρησαν νικηφόρα και τρεις αγωνιστικές πριν από το τέλος συνεχίζεται ο έντονος συναγωνισμός για την κατάκτηση του τίτλου του Πρωταθλήματος Νέων U19 Γ' Κατηγορίας.

Στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής η Αλκή νίκησε στο ντέρμπι τον Ακρίτα Χλώρακας με 1-0 από γκολ του Κώστα Λεωνίδου στο 42ο λεπτό και έφτασε στους 72 βαθμούς.

Τον ίδιο απολογισμό έχει και η Δόξα Κατωκοπιάς που νίκησε με 4-1 τον Αχυρώνα Λιοπετρίου από τέρματα που πέτυχαν οι Πιέρου, Κεραμιδάς, Μελιφρονίδη και Νίκολσον. Ο Αχυρώνας είχε προηγηθεί στο σκορ στο 19ο λεπτό με τον Πριγγόπουλλο.

Αλκή Ορόκλινης και Δόξα Κατωκοπιάς ανεξάρτητα από ποια ομάδα θα τερματίσει πρώτη, έχουν εξασφαλίσει μαθηματικά την άνοδο τους στο Πρωτάθλημα Νέων Β' Κατηγορίας.