Δέκατη νίκη για τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό

Σάββατο, 20 Απριλίου 2019
Στιγμιότυπο από τον αγώνα του Εθνικού Άσσιας με το ΘΟΪ Λακατάμιας.
--------------------------------

Ο Ολυμπιακός στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής νίκησε εκτός έδρας με 3-0 την Ανόρθωση και οδηγεί την κούρσα του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας Παίδων U16 με 30 βαθμούς.

Τα τέρματα του Ολυμπιακού στη δέκατη φετινή νίκη του πέτυχαν οι Ηράκλης Σωκράτους (6'), Νικόλας Ιωάννου (50') και Γιώργος Χριστοφή (74').

Στους 26 βαθμούς βρίσκεται η ΠΑΕΕΚ που σήμερα είχε το ρεπό της.

Ο Διγενής Ακρίτας Μόρφου νίκησε με 3-1 την Ένωση Νέων Παραλιμνίου και η ΑΕΖ με το ίδιο σκορ νίκησε εκτός έδρας τον Εθνικό Άχνας.

Ο αγώνας μεταξύ του Εθνικού Άσσιας με το ΘΟΪ Λακατάμιας έληξε ισόπαλος 1-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό με τον Ιωάννη Νταμοτσίδη και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 27ο λεπτό με πέναλτι του Σουλεϊμάν.