Κύπρος - Αζερμπαϊτζάν 0-1

Τρίτη, 8 Σεπτεμβρίου 2020

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Εθνική μας από την αντίστοιχη ομάδα του Αζερμπαϊτζάν στο Στάδιο ΓΣΠ για την 2η αγωνιστική του Nations League.

Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα σημείωσε στο 30ο λεπτό ο Μεντβέτεφ.

Ατύχησε η Εθνική μας όταν στο 37ο λεπτό όταν το σουτ του Δημήτρη Χριστοφή σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι διεθνείς μας προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, δημιουργήθηκαν κάποιες προϋποθέσεις αλλά δυστυχώς και παρά τη βελτιωμένη εικόνα δεν άλλαξαν τα δεδομένα και η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε τους πρώτους της βαθμούς.

Κύπρος: Κυριακίδης, Χάρης Κυριάκου, Καρώ, Λαϊφης, Σιέλης, Κάστανος (76’ Σπόλιαριτς), Κούσουλος (57’ Χαρ. Κυριάκου), Τζιωνής, Πίττας, Χριστοφή (57’ Λοϊζου), Σωτηρίου.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου μας το Μαυροβούνιο νίκησε εκτός έδρας με 1-0 το Λουξεμβούργο και έφτασε στους έξι βαθμούς.