Στην κορυφή η Ομόνοια Λευκωσίας

Σάββατο, 30 Οκτωβρίου 2021
Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας του Απόλλωνα με τον ΑΠΟΕΛ που μεταδόθηκε απευθείας από τη Cablenet για το Πρωτάθλημα Νέων Κ-19.

Ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Ρόμπινσον και ο ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε στο 29ο λεπτό με τον Μάριο Βαλιαντή.

Μετά το 1-1 του ΑΠΟΕΛ (16 βαθμοί, όσους και η Ανόρθωση) στην κορυφή ανέβηκε η Ομόνοια Λευκωσίας με 18 βαθμούς που επικράτησε με 5-0 της Πάφου.

Τα τέρματα της Ομόνοιας πέτυχαν οι Λαός 17', Σπυριδάκης 26', 27', Ασημένος 57', Σάββα 90'.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Ομόνοια Λευκωσίας - Πάφος FC 5-0
Απόλλων - ΑΠΟΕΛ 1-1
Νέα Σαλαμίνα - Ανόρθωση 0-1
ΕΝ Παραλιμνίου - Εθνικός Άχνας 4-2

Την Κυριακή θα διεξαχθούν οι αγώνες ΑΕΛ - Ολυμπιακός και Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Ερμής Αραδίππου. Ο αγώνας Άρης - ΑΕΚ θα διεξαχθεί στις 3 Νοεμβρίου.