Ήττα στην πρεμιέρα από την Πορτογαλία

Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2022
Την ήττα με 16-0 από την Εθνική Πορτογαλίας γνώρισε η Εθνική μας ομάδα Νέων Futsal σε αγώνα για τo δεύτερο προκριματικό όμιλο του  Main round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος της UEFA που διεξάγεται στην Πορτογαλία.

Απέναντι σε μια παραδοσιακή υπερδύναμη του Futsal (νούμερο 1 στο ranking της UEFA και νούμερο 2 σττο ranking της FIFA), οι νεαροί διεθνείς μας άντεξαν στο πρώτο ημίχρονο όπου το αποτέλεσμα ήταν 3-0, όμως στη συνέχεια το σκορ ξέφυγε και ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 16-0, με τα τρία τελευταία τέρματα να σημειώνονται στο τελευταίο λεπτό.

Κύπρος (Χρ. Χρυσοστόμου): Χοροζιάν, Ελ Κέμπε, Ιωάννου, Γεωργίου, Ανδρέου (Αναστασιάδης, Νικηφόρου, Βρόντης, Κωνσταντίνου, Αγγελής, Λάμπρου, Παναγιώτου).

Στον άλλο αγώνα του ομίλου, Τσεχία και Ελλάδα εξήλθαν ισόπαλες 1-1.

Επόμενος αγώνας για την Εθνική μας, την Παρασκευή στις 17:00 με την Τσεχία, ενώ την Κυριακή θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της με αντίπαλο την Ελλάδα.