Ήττα με 2-0 από την Αλβανία

Παρασκευή, 8 Απριλίου 2022
Την ήττα με 2-0 από την Αλβανία γνώρισε σήμερα η Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νεανίδων Κ-19.

Η Κύπρος συμμετέχει στη δεύτερη κατηγορία της διοργάνωσης και κληρώθηκε στον 6ο όμιλο μαζί με την Τουρκία που φιλοξενεί όλους τους αγώνες, το Ισραήλ και την Αλβανία.

Η Αλβανία έφτασε στη νίκη από τέρματα που σημειώθηκαν στο 16ο λεπτό και στο 90ο λεπτό.

Κύπρος (Σοφοκλέους): Μίλα, Ευστρατίου, Στυλιανού (78' Προδρόμου), Σοφοκλέους, Παναγιώτου, Τέρλα, Ζαμανή, Σιακαλλή, Κουππή (89' Σεργίδη), Ρολάνδη, Κυριακίδη (69' Ηλία).

Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής:

Τουρκία - Κύπρος 3-2
Ισραήλ - Αλβανία 2-0

Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής:
Αλβανία - Κύπρος 2-0
Τουρκία - Ισραήλ 1-2

Η Εθνική μας θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της την ερχόμενη Δευτέρα με αντίπαλο το Ισραήλ.