Ολοκλήρωσε με ήττα τις υποχρεώσεις της

Δευτέρα, 11 Απριλίου 2022
Φινάλε με ήττα σήμερα για την Εθνική μας ομάδα Νεανίδων στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-19.

Στο τελευταίο της παιχνίδι, ηττήθηκε με 3-0 από το Ισραήλ που τερμάτισε πρώτο στον όμιλο μας χωρίς βαθμολογικές απώλειες.

Το Ισραήλ άνοιξε το σκορ στο 56ο λεπτό, στο 65ο πέτυχε το 2-0 με πέναλτι και στο 72ο λεπτό διαμόρφωσε το 3-0.

Η Κύπρος συμμετείχε στη δεύτερη κατηγορία της διοργάνωσης, στον 6ο όμιλο και όλοι οι αγώνες έγιναν στην Τουρκία.

Κύπρος (Σάββας Σοφοκλέους): Μίλα, Ζαμανή, Σοφοκλέους (74' Γαλάτη), Ευστρατίου, Σιακαλλή (90' Προδρόμου), Κυριακίδη (90' Βασιλείου), Παναγιώτου, Ηλία, Κουππή, Στυλιανού (82' Κωνσταντινίδου), Ρολάνδη (82' Κωνσταντίνου).