Νίκησε στο ντέρμπι και ξέφυγε 4 βαθμούς ο Απόλλωνας, ισόπαλος ο αγώνας ΑΕΚ - Άρης (video)

Κυριακή, 8 Μαΐου 2022
Ο Απόλλωνας νίκησε με 3-2 τον ΑΠΟΕΛ στο μεγάλο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta και ξέφυγε κατά 4 βαθμούς από τον αντίπαλο του δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε.

Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό ο Πίττας και στο 31ο λεπτό ο Μαυρίας πέτυχε το 2-0, αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο.

Ο ΑΠΟΕΛ μείωσε στο 61ο λεπτό με τον Σατσιά. Στο 73ο ο Γιάνκα πέτυχε το 3-1 και στο 76ο λεπτό ο Οκριασβίλι μείωσε σε 3-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΠΟΕΛ 3-2

Σε αγώνα που ολοκληρώθηκε νωρίτερα στο ΑΕΚ Αρένα, η ΑΕΚ αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τον Άρη.

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΑΕΚ - ΑΡΗΣ 1-1

Η 8η αγωνιστική για τον πρώτο όμιλο θα ολοκληρωθεί τη Δευτέρα με την αναμέτρηση της Ανόρθωσης με την Πάφο, που θα διεξαχθεί στο Στάδιο Αντώνης Παπαδόπουλος και θα αρχίσει στις 19:00 (Cablenet).

Βαθμολογία: Απόλλων 55, ΑΠΟΕΛ 51, ΑΕΚ 48, Άρης 47, Ανόρθωση 45, Πάφος FC 43 βαθμοί.