Φιλική εκτός έδρας νίκη με ανατροπή στη Β. Μακεδονία

Τρίτη, 6 Σεπτεμβρίου 2022
Η Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων Κ-19 νίκησε εκτός έδρας σε φιλικό παιχνίδι την αντίστοιχη της Βόρειας Μακεδονίας με 2-1.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 22ο λεπτό, όμως έφτασε στην ανατροπή από τέρματα που σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 53ο λεπτό η Μαρία Παναγιώτου ισοφάρισε σε 1-1 και στο 80ο λεπτό η Λέλια Ρολάνδη διαμόρφωσε το 2-1.

Κύπρος (Σοφοκλέους): Μίλα (86' Χαννύ), Ευστρατίου, Μ. Παναγιώτου, Στυλιανού (86' Προδρόμου), Ζαμανή, Ρολάνδη (86' Χρ. Κωνσταντινίδου), Διονυσίου (77' Μ. Κωνσταντίνου), Κυριακίδη (86' Πολυδώρου), Σοφοκλέους (62' Παμπόρη - 86' Βασιλείου), Τέρλα (86' Ελ. Παναγιώτου), Μωρού (86' Χριστοδούλου).

Τα φιλικά στη Βόρεια Μακεδονία εντάσσονται στο πλαίσιο της προετοιμασίας της Εθνικής μας ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων της στην Κροατία τον ερχόμενο Οκτώβριο. Στο πρώτο φιλικό της Κυριακής η ομάδα μας ηττήθηκε με 3-0.