Ισόπαλος 2-2 ο φιλικός αγώνας με τη Σερβία

Κυριακή, 20 Νοεμβρίου 2022
Ισόπαλος 2-2 έληξε ο φιλικός αγώνας της Εθνικής μας ομάδας των Ελπίδων με τη Σερβία.

Ο αγώνας έγινε στο Στάδιο Κατωκοπιά - Επιστροφή «Γλαύκος Κληρίδης», που φιλοξένησε για πρώτη φορά αγώνα Εθνικής μας ομάδας.

Ήταν η δεύτερη σερί ισοπαλία μετά το 1-1 της περασμένη Πέμπτης με τη Βόρεια Μακεδονία στο Μακάρειο Στάδιο.

Η Εθνική μας βρέθηκε πίσω στο σκορ, έφτασε στην ανατροπή και στο τέλος δέχτηκε την ισοφάριση.

Στο 25ο λεπτό ο Μίτροβιτς άνοιξε το σκορ για τη Σερβία.

Στο 33ο λεπτό ανατροπή του Κύπρου Νεοφύτου και πέναλτι για την Κύπρο. Εκτέλεσε ο Σταύρος Γαβριήλ και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 45ο λεπτό ο Σταύρος Γαβριήλ έδωσε προβάδισμα στην Εθνική μας, 2-1.

Στο 67ο λεπτό ισοφάρισε σε 2-2 η Σερβία με τον Κρίστικ, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος.

Η Εθνική μας αγωνίστηκε με τους Κυριάκου, Κοτσώνη (61' Καλογήρου), Νεοφύτου (61' Βασιλείου), Αντωνίου, Χριστοδούλου, Οκκά (75' Ποντικού), Σατσιά (83' Μιχαηλίδης), Κούτσακο (61' Ζευκή), Γαβριήλ (83' Παυλίδης), Χατζημιτσή (75' Τράστυ) Ανδρέοου (83' Γιοβάνοβιτς).